Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Je to slavna plazicka Praia do Camilo, kterou foti na vetsinu letaku o Algarve. A jeji okoli. Zkratka takovy ten skalnaty poloostrov jizne od Lagosu, kolem jehoz nejjiznejsiho vybezku je toto divoke pobrezi.

Dekuji moc za tipy na restauraci, ale jsem tu se dvema mensimi dcerami, ktere ryby vubec nejedi, natozpak jine morske potvory :-) . 


screenshot-20220221-200105.png

0 Citovat

To je ta po dřevěných schodech (u restaurace) dolů? Ty brdo, ja ji nepoznal !

 

0 Citovat

Presne, drevene schody dolu :-)


img-20220221-141422-3.jpg

0 Citovat

Zajed si určitě k majaku, jsou tam úžasné vychody a zapady slunce...


img-20210804-064816.jpg
img-20210804-065350.jpg
img-20210803-202906.jpg
img-20210803-202710.jpg
img-20210804-065745.jpg

5 Citovat

Krasne fotky! Uvidim, jaky bude dalsi program, s dcerami to je jine, nez kdyz obvykle cestuji sam :-) . V kazdem pripade je to tu nadherny kus Evropy se skvelym podnebim...

0 Citovat

Tak vcera ve Vidni  kontrola zadna jen pas a letenka to same v Dublinu tedy tam nic jen pruchod pres e-branku takze  pas a pryc  Takze jedine prudeni pri kafi a zavinu  ve Vidni na gate kde chtel videt certifikat Nemit chut na kafe a jablecny zavin tak ho poslu nekam  a odejdu  Chapu ze je to v Rakousku predpis ale zalezi na lidech a nevim co by mu kdo mohl udelat  kdyz by to nechtel videt  Treba kdyz bych letel do Norska nebo do Svycarska  tak nebudu mit nic protoze tam nic nepotrebuju  Znamena to ze bych si ve Vidni na letisti nedal ani kafe ? Asi jo podle vseho

1 Citovat

@suomi.finland  Parada ty fotky , na pobrezi Algarve jsme byli 3x a mame ho projete cele ,ale v lete  Je to nadhera, 2x jsme  bydleli v Albufeire a meli auto, tak byla vetsi pohyblivost 1x bez auta, ale to pak bylo spojene s Lisabonem a Portem 

V kazedem pripade  muzu tenhle kus pobrezi a Portugalsko doporucit kazdemu a podle vseho jak pises a jake mas krasne pocasi tak i driv nez v lete O prazdninach je tam narvano 

0 Citovat

Možná se to tu už řešilo, ale zeptám se, jaké podmínky platí momentálně ve Španělsku, konkrétně pro přílet do Zaragozy? Měl jsem na tento víkend letenku do Rigy, ale vzhledem k tomu co se momentálně děje jsem to radši odpískal (nebojím se že by tam snad Ivani vlítli hned zítra, spíš že kvůli všem zmatkům okolo začnou omezovat lety i do Pobaltí a zůstanu tam někde viset) a přemýšlím, že bych místo toho narychlo vyrazil právě do Zaragozy. Problém je ale ten že jsem se dočetl, že jednotlivé části Španělska si podmínky upravují sami podle sebe, a nějak se mi nepodařilo najít co platí nebo neplatí zrovna tady. Hlavně jestli pro přílet stačí jen očkovaní, a co platí na místě. Předem díky za info🙂

0 Citovat

Včera jsem se vrátil z Havaje (Oahu). Cestou tam ráno antigenní test a pak autem do Vídně. Ve Vídni kontrolovali test a očkování. Letěli jsme s Finnairem přes Helsinky (tam taky opět kontrola testu+očkování). Letadlo plné jen tak z 30%. Servis klasika, jen mi přišlo, že porce jídla jsou menší, než obvykle v economy :D V Los Angeles jsme u letiště přespali a pak ráno s American do Honolulu. Tady bylo potřeba mít vyplněný formulář: https://travel.hawaii.gov Na letišti dělali pre-clearance, ale protože jsme neměli potvrzení o 1. a zvlášť 2. dávce, tak jsme náramek na ruku nedostali. Po příletu s tím ale problém nebyl. Jen nešel pre-clearance, který ušetří čekání ve frontě po příletu. Na 6hod. letu do HNL byly jen nápoje a sušenka :D Ani k zakoupení nic nebylo.

Na Oahu potom klasika, roušky v obchodech,MHD atd. V restauracích a třeba foodcourtu kontrolují očkování+ID. Lidí všude celkem dost. Busem se dalo dostat skoro všude, 2 dny jsme měli půjčené auto (Budget na Waikiki) za 138 USD rezervováno necelý týden předem. 

Teď ke zpáteční cestě....3 dny před odletem se jen tak přihlásím v appce, jestli jdou už vybrat sedačky. Vidím tam odlet za 1 den a 7 hod. Ale my máme letět za 2 dny 7 hod ! Takže kontroluju rezervaci podle kódu, který mám od SA (kupováno přes CL). Tam všechny zpáteční lety zrušené. Od American, který operoval let mám jiný PNR a tam jsou jen lety do Londýna místo Vídně a navíc o den dřív. Samozřejmě nikdo nedal jakkoliv vědět, prostě let LHR-VIE zmizel a posunuli to o den dřív. Známá z ČR volá na SA, kde to nikdo nebere, nebo odkazují na email. Email jsem posílal hned a ani teď asi po 4 dnech nemám reakci :D Na telefon na letiště, kde je uvedeno "pro urgentní záležitosti" se nedalo dovolat. American od toho dávali ruce pryč, protože letenku vystavil Finnair. Finnair zase že oni to nezrušili a mám to řešit s SA, kteří nereagují. Fakt super situace. Každopádně asi na třetí pokus mi letenku agent Finnairu (přes jejich chat) přebookoval. Bohužel už bylo všechno plný, takže jsme museli odletět o den dřív. 

Zpáteční let z Honolulu - kontrola jen očkování a vystaveny BP až do Vídně. Cestou přes Los Angeles i Helsinky pak už žádná kontrola. Ve Vídni voják viděl, že jsme češi, tak nás hned pustil. Let z HNL byl overbooked, nabízeli cash tomu, kdo tam zůstane. Jinak Finnair do Helsinek opět prázdný, v economy si každý mohl lehnout přes 3 sedačky a i tak zbylo dost místa :D 

Celkově vše super, ale přístup SA v případě problému hrůza. Vždy se snažím všechno kupovat napřímo od aerolinky, ale tady jsem to bohužel neudělal ve snaze podpořit CL za dobrou akci. Příště už tuto chybu neudělám.

0 Citovat

A co zavolat na CL? 🙂

0 Citovat

Vcera navrat z portugalskeho Lagosu. Vlakem do Fara, pak odlet do Bergama. Ve Faru se jen ustne zeptali, jestli mam covid pas. Kdyz jsem rekl, ze ano, videt ho ani nechteli. V Bergamu slo rovnou prestoupit v ramci tranzitu a zabocit po vystupu z letadla a vstupu do budovy ihned do odletove haly (mam pocit, ze se to tu na foru pred casem resilo). Tim jsme se vyhnuli jakymkoliv pripadnym kontrolam i security a pak uz jen cekali na vecerni let do Prahy. Tam byla jen kontrola BP a ID, v Praze nic.

0 Citovat

Bezva  snad to v tom Bergamu takto vydrzi  nebylo bezne ze by slo po priletu treba z CR  zustat  v odletove hale  ani z Dublinu jsem se s tim  moc nesetkal  Uz nevim presne ale jen asi jednou nebo dvakrat mi to takto v Bergsmu vyslo 

0 Citovat

Aleš Š. napsal(a):

Možná se to tu už řešilo, ale zeptám se, jaké podmínky platí momentálně ve Španělsku, konkrétně pro přílet do Zaragozy? ... přemýšlím, že bych místo toho narychlo vyrazil právě do Zaragozy. Problém je ale ten že jsem se dočetl, že jednotlivé části Španělska si podmínky upravují sami podle sebe, a nějak se mi nepodařilo najít co platí nebo neplatí zrovna tady. Hlavně jestli pro přílet stačí jen očkovaní, a co platí na místě. Předem díky za info🙂

Stačí očkování do 270 dnů od 2. dávky. Na vstup nemá region vliv.

0 Citovat

Ahoj, před týdnem návrat z Ománu, přes Muscat po vlastní ose hory, poušť a severovýchodní pobřeží. Nádherná země, neuvěřitelně milí lidé, příjemné ceny. Let s Pegasus v pohodě, vstupní podmínky do Ománu bez komplikací ( pouze pro očkované ).

1 Citovat

Záplavám 13.-14. 2. jste se vyhnuli?

https://floodlist.com/asia/oman-...ruary-2022

0 Citovat

vi nekdo, co je treba pro prilet do Vidne  (z Catanie pres Pisu s Wizzair) ? vypada to, ze rakousko nema prijezdovy formular/PLF a pro transit neni treba ani nic ohledne covidu. prosim potvrdte:))

na ceste z prahy do catanie pres bergamo chteli jen BP a ID. za tyden kontrola green passu jednou v restauraci a jednou v autobuse. respiratory vyzaduji v autobusech a wizz air letuska mi naznacila, at si ho dam i pres nos

0 Citovat

Prodloužený víkend v Budapešťi vlakem přes Rakousko.

Naprostá pohoda hadr na hubu zůstal na dně batohu po celou dobu ! Ani rakouský průvodčí překvapivě nebuzeroval ani maďarsko/rakouská policejní hlídka nic neřešila ..

V Budapešťi lidí jako za starých časů - covidpass je nutný pouze ke vstupu do lázní - záleží zrovna kdo tam sedí zatímco v jedněch to študoval důkladně a chtěl i občanku ve druhých stačilo zamávat přeloženým papírem ..

1 Citovat

Tak opet let Dublin Praha V Dublinu  uz na letisti docela dost lidi nekteri uz ani nenosi rousky samozrejme v restauraci ani na kafi vedle gate nic videt nechteli predpokladam ze ani na nastupu do letadla to nikdo resit nebude a na sefy si budou hrat az v Praze s prijezdovy formularem a testem 

0 Citovat

LIS-PRG s TAP, v LIS nikdo nic(kromě občanky) vidět nechtěl, v salónku TAP pohoda, v letadle se roušky moc nerešily(na rozdíl od Luftwaffe po cestě tam, kde dozorkyně občas buzerovaly), v PRG žádná kontrola.

0 Citovat

Tak Dublin  Praha Praha prekvapila uz nekontrolovali nic V Dublinu samozrejme taky nic V letadle dost lidi uz bez rousek Letadlo celkem plne

0 Citovat

Ahoj, teď na víkend 4.-7.3.2022 mame letět do Rumunska do Bukureště, ale nevíme, jestli letět a nebo zůstat doma vzhledem k situaci na Ukrajině. Co myslíte? Nebyl tam teď někdo? Diky!

0 Citovat

No tak Bukurest je od hranic s Ukrajinou cca 500 km, tam bych klidne jel 😊 

0 Citovat

Valka se prelije pres hranice a neni to otazka jestli, ale kdy. Letet ted na dovcu dava stejny smysl, jako to davalo presne pred dve lety kvuli Covidu. Brzy zase uslysime ty nareky nad nepohodlim evakuacnich letu.

0 Citovat

Naopak. Teď je nejlepší čas letět na dovču. Může to být totiž naposledy. Žádná válka se nepřeleje do Karibiku ani nikam jinam daleko od Evropy. Putin za pár dnů max. týdnů nebude mít ani peníze na válku ani podporu vlastního lidu a doufejme, že už bude pod drnem. Co se může stát je použití jaderného arsenálu, ale to je pak jedno, jestli budeš tady nebo na dovči. Spíš bych se cítil lépe na té dovolené někde daleko na ostrůvku :-). Čína nevypadá, že by se do toho chtěla míchat a když vidí, jak svět ekonomicky odrovnal Rusko, tak ani do dobrodružství s Taiwanem dle mého nepůjde. Každopádně zrovna do Rumunska bych taky nejel.

4 Citovat

Tak Bulharsko je v NATO a rozhodně bych se tam tenhle víkend nebál jet. Ukrajina bude ještě nějakou dobu vzdorovat a pokud padne, tak další bude Moldavsko. Jako Putin je magor, ale pustit se do NATO, to by bylo fakt šílenství.

4